Blog

Akademia Familo – jak Pendolino

Akademia Familo – jak Pendolino

Nasza Akademia Familo tak samo jak pendolino nabrało już takiej prędkości, że tym, którzy się zastanawiali bądź nadal się zastanawiają czy warto z nami jechać, ciężko będzie nas dogonić. Bowiem chętnych do podróży przybywa, odkąd w rozkładzie jazdy familo pojawił się przystanek pod nazwą Akademia Familo.
Na przystanku tym pociąg familo zatrzymał się po raz pierwszy 14 lutego 2014 r. Odtąd przejazdy naszym polskim pendolino stały się przyjemniejsze, gdyż w trakcie podróży możemy sobie odsłuchać audiobooki o ciekawej tematyce. Każdy kto skorzysta z oferty wypożyczenia audiobooka za 50 zł otrzyma od familo potencjalny bonus 180 zł. Z takim bonusem spokojnie już można wysiąść na przystanku Sklep Familo i zrobić w nim zakupy o wartości 200 zł płacąc za nie zaledwie 20 zł czyli 10%.

(więcej…)

Inteligencja finansowa – o czym warto wiedzieć?

Inteligencja finansowa – o czym warto wiedzieć?

Czym jest inteligencja finansowa? Jak się jej nauczyć? Warto wrócić na chwilę do zdefiniowania i krótkiej informacji na jej temat.

Typy inteligencji

Niemalże nie ma już osoby, która nie słyszała jeszcze o podziale inteligencji na jej różne typy. W różnych opracowaniach możemy się spotkać z klasyfikacją inteligencji jako inteligencję logiczną, matematyczną, emocjonalną, społeczną, językową. Czasem niektóre źródła podają jeszcze takie rodzaje inteligencji:  muzyczna, twórcza, przyrodnicza oraz przestrzenna. Taki podział stworzył Howard Gardner w 1983 roku. Od jakiegoś czasu w miarę często mówi się też o inteligencji finansowej. Ojcem tego określenia jest najprawdopodobniej Robert Kiyosaki, autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” oraz innych książek w tematyce przedsiębiorczości, zarządzania finansami osobistymi, a także psychologii.

(więcej…)

Wiosenne przebudzenie z Familo, czyli opowieść inna niż wszystkie.

Wiosenne przebudzenie z Familo, czyli opowieść inna niż wszystkie.

Nastała wiosna, a więc czas ocknąć się z zimowego snu, rozprostować nieco kości i zaplanować co, gdzie i jak zasiać, by zbierać obfite plony.
Ja właśnie obudziłem się z takiego snu, ale tym razem wiosna okazała się być zupełnie inna niż wszystkie dotychczas. Dlatego postanowiłem podzielić się z Wami moim przebudzeniem.

Kiedy z różnych powód „zasnąłem” ubiegłej jesieni, jako zwykły konsument społeczności Familo, nie spodziewałem się, że obudzę się jako „mały biznesmen”.
Tak – biznesmen, bo to co wydarzyło się tej wiosny w Familo, spowodowało, że już dziś mogę tak o sobie mówić, ponieważ nagle sklep w którym od ponad roku robię systematyczne zakupy , postanowił mi się za to odwdzięczyć, dając możliwość szybszego sposobu na uzyskanie 90% rabatu. Tym sklepem jest oczywiście Familo, a sposobem wprowadzony wiosną, równoległy do uprzedniego, liniowy plan marketingowy – czyli Akademia Familo.

(więcej…)

Przekazywanie punktów obrotowych na klony

Przekazywanie punktów obrotowych na klony

Wykorzystując możliwość przenoszenia punktów obrotowych w Familo możemy od razu zwiększyć swój zarobek.

Jeśli robisz w Familo  większe zakupy niż 150 zł na miesiąc (wliczając w to również zamówienia szkoleń Akademii Familo), to każdą nadwyżkę wręcz należałoby przenieść w dół struktury, najlepiej na swoje klony.

Minimalną kwotę 150 zł na pozycji macierzystej zostawiamy dlatego, gdyż system taką kwotę nam samoistnie blokuje na tejże pozycji, więc i tak nie możemy jej przenieść.

Całą resztę przenosimy na klony. Dzięki temu możemy podwoić a nawet zwieloktotnić  swój zysk, w zależności od tego, w jaki sposob mamy umieszczone swoje klony. (O najskuteczniejszych strategiach umieszczania  klonów napiszę w kolejnym poście. )

(więcej…)

Zarabianie na własnych zakupach

Zarabianie na własnych zakupach

Na polskim rynku jest mnóstwo firm, które oferują zarobek prowizyjny, ale nam chodzi o prawdziwe zarabianie na własnych zakupach.

Jednak w ostatnim czasie firma Familo oferuje zdecydowanie konkurencyjne sposoby oszczędzania, zarabiania oraz wypracowywania emerytury.

Głównym czynnikiem oddziaływującym na ten sukces jest przede wszystkim produkt, a w zasadzie wiele produktów, które każdy z nas kupuje na codzień.  Nie są to produty tylko określonej firmy/marki, tak jak w każdej innej firmie bazujacej na MLM, ale są to produkty, które znajdziemy w zwykłych sklepach czy supermarketach, takie jak artykuły spożywcze, kosmetyki, chemia, artykuły gospodarstwa domowego itp.Dodatkowo nie trzeba nic nikomu sprzedawać, wystarczy robić samemu zakupy w sklepie Familo.
(więcej…)

Biedny czy bogaty

Biedny czy bogaty

Biedny czy bogaty – prosty wydawałoby się wybór.
Ale nic bardziej mylącego. Większość ludzi chce być bogatymi i co robi? Żyje według schematów, tak jak system nakazuje – tzn. wybiera pracę na etacie licząc, że to zapewni im odpowiedni poziom życia. Niestety, jednostki załapują się na prezesa korporacji, koncernu czy posadę w rządzie. Reszta wiedzie życie przeciętnego Kowalskiego, który dobrze, jak potrafi związać koniec z końcem.
Dlaczego tak się dzieje? Otóż dlatego, że nauczono nas i przygotowano do bycia pracownikiem, do zarabiania pieniędzy.
Nikt nigdy nie uczył nas, jak należy postępować z pieniędzmi, jakimi prawami się one rządzą. (więcej…)

Dostatek czy bieda – to Twój wybór

Dostatek czy bieda – to Twój wybór

Dostatek czy bieda? Wydaje się, że to pytanie zupełnie nie na miejscu. Kto bowiem o zdrowym umyśle wybierze biedę? Raczej odwrotnie, ludzie chcą żyć w dostatku, chcą być szczęśliwi.
A jednak, wystarczy porozglądać się wokół i widzimy dużą grupę ludzi, żyjących w biedzie a nawet w nędzy, którzy potrafią tylko obwiniać wszystkich i wszystko o taką sytuację, zamiast coś zrobić ze swoim życiem.
Zaraz jednak podniesie się krzyk – przecież nie ma pracy, nie mam wykształcenia ani znajomości, nie mam pieniędzy na coś swojego, nie mam pomysłu. (więcej…)

Klony.Czyli o wojnie, której w Familo nie będzie.

Klony.Czyli o wojnie, której w Familo nie będzie.

Klony do tej pory, mojemu pokoleniu i młodszym, kojarzą się ze słynną sagą s-f, czyli z „Gwiezdnymi Wojnami „.
Był to temat w prezentacjach Familo nie rozwijany, gdyż wiązał się z bardziej zaawansowanym etapem budowy biznesu Familo.
Ale po zmianach wprowadzonych w Familo od września, przyszła pora, by ten temat przybliżyć.
Klony to tak naprawdę nic innego jak powielenie Twojej pozycji macierzystej ale by wyjaśnić to bardziej przystępnie, użyjemy przykładu z życia.

(więcej…)

Mikroorganizmy – jak je wykorzystać.

Mikroorganizmy – jak je wykorzystać.

Zastanawiałeś się, jak wykorzystać mikroorganizmy?
Sporo osób posiada własne domy i większości przypadków posiadają one szamba. Jest z nimi spory kłopot, bo co jakiś czas, w zależności, jaką pojemność ma zbiornik na szambo, należy go opróżnić. Na dodatek co ileś lat należałoby go oczyścić z osadu, który osiadł na ściankach.
To nie tylko kłopot, ale i koszty, czasami dość spore. A rozwiązanie jest bardzo proste – mikroorganizmy. (więcej…)

Darmowy System Zarabiania

Darmowy System Zarabiania

Darmowy system zarabiania jest dzisiaj realnie możliwy i bardzo łatwy do wdrożenia.

Co to takiego i czy Ty możesz to z powodzeniem robić?
Darmowy system zarabiania istnieje i z powodzeniem jest używany dzisiaj przez wielu ludzi na całym świecie.

Czy to jest możliwe ? (więcej…)